Itt vagyunk: Főoldal Gyümölcsfa program

Részei vagyunk a Földnek, a Föld pedig a mi részünk. Az illatos virágok a nővéreink, a szarvas, a ló és a nagy sas a bátyánk. A sziklás hegygerincek, a mezők nektárja, a póni testmelege és az ember mind ugyanahhoz a családhoz tartozik. … Az élet szövetét nem az ember szőtte, ő csak ide vetődött. Bármit is tesz a szövettel, azt önmagával teszi. (Seattle Törzsfőnök, 1854)

Gyümölcsfa program

A Magyarországi Evangélikus Egyház szeptember 5-én a jövő nemzedékek országgyűlési biztosának irodájában megállapodást kötött a régi magyar gyümolcsfajták megőrzésének érdekében. A program a gyülekezetek és intézmények számára nyitott. A részleteket, a jelentkezéshez szükséges letölthető dokumentumokat az alábbi mappában gyűjtöttük össze.

File Megállapodás

File Püspöki Tanács levele befogadóknak

File Jelentkezési lap

File Befogadó kérdőív
A programra jelentkezőknek néhány alapinformációt kell megadnia a területre és az igényelt fákra vonatkozóan.