Itt vagyunk: Főoldal Agenda 21

Részei vagyunk a Földnek, a Föld pedig a mi részünk. Az illatos virágok a nővéreink, a szarvas, a ló és a nagy sas a bátyánk. A sziklás hegygerincek, a mezők nektárja, a póni testmelege és az ember mind ugyanahhoz a családhoz tartozik. … Az élet szövetét nem az ember szőtte, ő csak ide vetődött. Bármit is tesz a szövettel, azt önmagával teszi. (Seattle Törzsfőnök, 1854)

Agenda 21

Az "Agenda21" eredetileg az ENSZ által 1992-ben Rio de Janeiroban "Környezet és Fejlődés" címmel rendezett konferencián elfogadott akcióprogram, amely a 21. század kihívásait és feladatait fogalmazza meg, ösztönözve a helyi szintű kezdeményezéseket. A MEE Ararát teremtésvédelmi munkacsoportja az alábbi kérdőívvel a gyülekezeteink környezet- és teremtésvédelmi elkötelezettségét, munkáját és terveit szeretné felmérni. Ezzel is bátorítani kívánjuk ezt a munkát, hosszabb távon pedig a „Környezetbarát Gyülekezet” megtisztelő címet tervezzük kiosztani. Mindazok a gyülekezetek, amelyek szívesen csatlakoznának a programhoz, kérjük, hogy az alábbi kérdőívet kitöltve juttassák el az ararat@lutheran.hu címre.

File Agenda 21 - pdf

File Agenda 21 - doc